Kalendarz

Nadchodzące wydarzenia:

2018.10.25, Lublin, Filharmonia, godz. 19

A. Bruckner – Te Deum

Kamila Lendzion – sopran
Urszula Kryger – mezzosopran
Przemysław Baiński – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Orkiestra Filharmonii Lubelskiej

Grzegorz Pecka – dyrygent

więcej: http://filharmonialubelska.pl/pl,0,s257,d415,w_sluzbie_wolnosci_i_prawdzie__koncert_z_okazji_100-lecia_kul.html


2018.10.28, Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, godz. 18

J. Elsner – Msza C-dur Koronacyjna

Bożena Bujnicka – sopran
Wanda Franek – alt
Karol Kozłowski – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton

Chór NFM
Wrocławska Orkiestra Barokowa

Jarosław Thiel – dyrygent

więcej: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/6587


2018.11.11 Międzychód

Recital

Jarosław Bręk – bas-baryton
Marcin Sikorski – fortepian


 

2018.11.13 Białystok, Pałac Branickich godz. 19
Festiwal Sztuk Dawnych

J. Kozłowski – Requiem

Joanna Radziszewska – sopran
Karolina Kuklińska – alt
Aleksander Rewiński – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Zespół Muzyki Dawnej Diletto

Anna Moniuszko – dyrygent

więcej: www.festiwalsztukdawnych.pl/ 


2018.12.09 Warszawa, Zamek Królewski godz. 19

J. S. Bach – Weihnachtsoratoium

Ingrida Gapova – sopran
Jan Jakub Monowid – kontratenor
Aleksander Kunach – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton

Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej

Marcin Sompoliński – dyrygent

więcej: http://repertuar.operakameralna.pl/event/weihnachts-oratorium-j-s-bach/


2018.12.14 Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka godz. 19

A. Bruckner – Te Deum
W. Kilar – Te Deum

Iwona Hossa – sopran
Magdalena Wachowska – mezzosopran
Damian Żebrowski – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton

Chór Wydziału Muzyki UR
Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej

Massimiliano Caldi – dyrygent

więcej: http://www.filharmonia.rzeszow.pl/repertuar/dzien,14-12-2018.html


2018.12.16 Pałac w Rybnej godz. 18

F. Schubert – Winterreise

Jarosław Bręk – bas-baryton
Marcin Sikorski – fortepian


Minione wydarzenia:

 
2018.10.07 Gostyń, Bazylika Jasnogórska, godz.18.30
XIII Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana
J. Zeidler – Missa ex D
Iwona Hossa – sopran
Anna Bernacka – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia
Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrygent

—————————————————————————————————————————————–

2018.09.29, Gostyń, Bazylika Świętogórska, godz. 19.30
XIII Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana
J. Elsner – Herminia czyli Amazonki
Współpczesne prawykonanie opery.
Ewa Majcherczyk – sopran
Tatiana Hempel-Gierlach – sopran
Agnieszka Kozłowska – sopran
Małgorzata Rodek – sopran
Dorota Lachowicz – mezzosopran
Rafał Bartmiński – tenor
Stanisław Kuflyuk – baryton
Robert Gierlach – baryton
Jarosław Bręk – bas-baryton
Lviv Virtuosos Academic Chamber Orchestra
Poznański Chór Kameralny
Serhij Burko – dyrygent

—————————————————————————————————————————————–

2018.09.16, Wilno (Litwa) Dom Kultury Polskiej, godz. 16
Odkrycia polskiej muzyki oratoryjnej
Marzena Michałowska – sopran
Sławomir Bronk – kontratenor
Tomasz Krzysica – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Collegium Vocale Poznań
Kapela Świętogórska

—————————————————————————————————————————————–

2018.09.14 Filharmonia Pomorska, godz. 19
56. Bydgoski Festiwal Muzyczny
K. Penderecki – Credo
K. Szymanowski – Stabat Mater
Iwona Hossa – sopran
Karolina Sikora – mezzosopran
Ewa Wolak – alt
Adam Zdunikowski – tenor
Adam Kruszewski – baryton
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie
Chór Dziecięcy Rubinki PZSM w Bydgoszczy
Kai Bumann – dyrygent

—————————————————————————————————————————————-

2018.07.01 Pałac w Radziejowicach, godz. 21
X Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa
J. Zeidler – Missa ex D
Iwona Sobotka – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
więcej:www.palacradziejowice.pl/festiwal-2018/kalendarium-festiwalu-2018/wieczor-drugi-sacrum/
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.06.30 Trzcianka, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela, godz. 21
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Nadnoteckie Bel Canto
Misterium Deesis
Jarosław Bręk – bas-baryton
Krzysztof Leśniewicz – organy
więcej: http://www.nadnoteckiebelcanto.pl/trzcianka.html
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.04.25 Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, godz. 19
J. S. Bach – Ich habe genug
Jarosław Bręk – bas-baryton
Capella Bydgostiensis
Kai Bumann – dyrygent
więcej: http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/blog/wydarzenia/koncert-cyklu-wszystkie-kantaty-bacha-4/
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.04.20 Ryga (Łotwa), Liela Gilde
T. Baird – Cztery sonety miłosne
W. A. Mozart – Arie operowe
Jarosław Bręk – bas-baryton
Sinfonietta Riga
Zbigniew Graca – dyrygent
więcej: http://www.sinfoniettariga.lv/lv/concerts/160
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.04.19 Daugavpils (Łotwa), Vienibas Nama Koncertzale
T. Baird – Cztery sonety miłosne
W. A. Mozart – Arie operowe
Jarosław Bręk – bas-baryton
Sinfonietta Riga
Zbigniew Graca – dyrygent
więcej: http://www.sinfoniettariga.lv/lv/concerts/173
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.04.13 Filharmonia Łódzka, godz. 19
F. Schubert – Msza As-dur
Aleksandra Kubas-Kruk – sopran
Anna Radziejewska – mezzosopran
Karol Kozłowski – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór i Orkiestra Filharmonii Łodzkiej
Paweł Przytocki – dyrygent
więcej: http://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/koncert-oratoryjny-10
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.03.19 Opera Narodowa w Warszawie, godz. 20
Gala Jubileuszowa 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAIKS
K. Szymanowski – Stabat Mater
Iwona Hossa – sopran
Małgorzata Pańsko – mezzosopran
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór i Orkiestra Opery Narodowej
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
więcej: https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/penderecki-stanko-i-gajos-wsrod-nagrodzonych-na-gali-z-okazji-100-lecia/lg6pgwt
———————————————————————————————————————————————————————————————————–
2018.03.26 Filharmonia Gorzowska, godz. 19
K. Szymanowski – Stabat Mater
Barbara Żarnowiecka – sopran
Ewa Marciniec – alt
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski – dyrygent
więcej: http://www.filharmoniagorzowska.pl/pl/calendar/event/939/2018-03-25/19:00
————————————————————————————————————————————————————————————————————
2018.03.16 Warszawa, Kościół św. Krzyża, godz. 20
J. S. Bach – Pasja wg św. Mateusza
Sylwia Krzysiek – sopran
Elżbieta Wróblewska – alt
Aleksander Kunach – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Artur Janda – bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Friedrich Haider – dyrygent
więcej: http://repertuar.operakameralna.pl/event/pasja-wg-sw-mateusza-j-s-bach/
——————————————————————————————————————————————————————————————–
2018.02.16 Gdańsk, Archikatedra Oliwska, godz. 20
Inauguracja obchodów jubileuszu 40-lecia Polskiego Chóru Kameralnego
J. Haydn – Stabat Mater
Laura Mitchell – sopran
Ewa Marciniec – alt
Jorge Navarro Colorado – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Polski Chór Kameralny
Capella Bydgostiensis
Jan Łukaszewski – dyrygent
więcej: http://www.polskichorkameralny.pl/doc_1569.html

2018.02.11 Pałac w Rybnej, godz. 18
Koncert Walentynkowy „Love songs”
Jarosław Bręk – bas-baryton
Marcin Sikorski – fortepian
więcej: http://www.palacrybna.pl/pl,event,745

2017.12.13 Warszawa, Kościół Seminaryjny, godz. 20
W. A. Mozart – Requiem
Anna Mikołajczyk – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Aleksander Kunach – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Marcin Sompoliński – dyrygent

2017.11.14 Warszawska Opera Kameralna, godz. 19
2017.11.10 Warszawska Opera Kameralna, godz. 19
2017.11.09 Warszawska Opera Kameralna, godz. 19
2017.11.08 Warszawska Opera Kameralna, godz. 19
2017.11.05 Warszawska Opera Kameralna, godz. 19

J-B. Lully – Armide
Armida – Marcelina Beucher
Renaud – Aleksander Kunach
Phenice – Sylwia Żakiewicz
Sidonie – Aleksandra Borkiewicz
Hidraot – Jarosław Bręk
Aronte/Ubalde – Piotr Pieron
La Haine – Tomasz Rak
Artemidor/Rycerz duński – Sylwester Smulczyński
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Wokalny
Nordic Baroque Dancers
Reżyseria – Deda Cristina Colonna
Dyrygent – Benjamin Bayl
więcej: http://repertuar.operakameralna.pl/event/jean-baptiste-lully-armide-3/

2017.10.17 Międzyrzecz, Jesienne Spotkania Kameralne, godz. 18
Recital
Jarosław Bręk – bas-baryton
Marcin Sikorski – fortepian

2017.10.07 Gostyń, XII Festiwal Musica Sacromontana
Bazylika Święta Góra, godz. 15
J. Zeidler – Missa Ex D
Aleksandra Kubas-Kruk – sopran
Anna Radziejewska – mezzosopran
Karol Kozłowski – tenor
Jarosław Bręk – bas-baryton
Sinfonia Varsovia
Camerata Silesia-Zespół Śpiewaków Miasta Katowice
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
więcej: http://www.jozefzeidler.eu/web/images/stories/aktualnosci_2017/Program%20MS%202017%20v2.pdf

2017.09.16 Szczecin – Teatr Polski, godz. 18.30
T. Baird – Cztery sonety miłosne
Jarosław Bręk – bas-baryton
Marcin Sikorski – fortepian

2017.09.12 Wrocław, 52. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna, godz.19
S. Moniuszko – Widma
Jarosław Bręk – Guślarz
Aleksandra Kubas-Kruk – Zosia
Antoni Szuszkiewicz, Mikołaj Szuszkiewicz – soliści Chóru Chłopięcego NFM (Aniołek/Staś)
Jerzy Butryn – Zły Pan
Bogdan Makal – Starzec
Mariola Cierpioł –  Sowa
Michał Ziemak – Kruk
Mariusz Bonaszewski, Paweł Janyst, Przemysław Wasilkowski, Beata Passini – aktorzy
Franciszka Kierc-Franik, Iga Załęczna – tancerki
Emilia Górnisiewicz, Jan Grządziela, Paweł Boczkowski – szczudlarze
Anna Wieczorek, Anna Zachciał, Weronika Pawlik, Martyna Matoliniec, Magdalena Zabel, Piotr Michalczuk, Paweł Bernadowski, Jacek Schmidt, Krzysztof Paździora, Jakub Mieszała, Wojciech Zygmunt (Studenci Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu) – aktorzy
Chór NFM
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Paweł Passini – reżyseria
Aleksandra Konarska, Paweł Janyst – asystenci reżysera
Zuzanna Srebrna – scenografia oraz kostiumy
Katarzyna Leks – asystent scenografa
Katarzyna Łuszczyk – reżyseria światła
Agata Konarska – wizualizacje

2017.08.25 Kudowa-Zdrój, 55. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 19.30
S. Moniuszko – Widma
Jarosław Bręk – Guślarz
Aleksandra Kubas-Kruk – Zosia
Antoni Szuszkiewicz, Mikołaj Szuszkiewicz – soliści Chóru Chłopięcego NFM (Aniołek/Staś)
Jerzy Butryn – Zły Pan
Bogdan Makal – Starzec
Mariola Cierpioł –  Sowa
Michał Ziemak – Kruk
Mariusz Bonaszewski, Paweł Janyst – aktorzy
Chór NFM

Wrocławska Orkiestra Barokowa
Andrzej Kosendiak – dyrygent
 
 

 
2017.06.18 Bremen (Germany) Sendesaal, godz. 19
J. Brahms – Ein Deutsches Requiem
Anna Tertajan, Sopran
Jaroslaw Brek, Bariton
Dagmar und Michael Staudt, Klavier
IntoNation – Chor der Hochschule Bremen
Ltg: Julio Fernández / Mikolaj Kapala
więcej: http://www.wherevent.com/detail/IntoNation-Chor-der-Ein-deutsches-Requiem-Johannes-Brahms
 
 

2017.06.17 Bremen (Germany) Gustav-Heinemann-Bürgerhaus Vegesack, godz.19.30
J. Brahms – Ein Deutsches Requiem
Anna Tertajan, Sopran
Jaroslaw Brek, Bariton
Dagmar und Michael Staudt, Klavier
IntoNation – Chor der Hochschule Bremen
Ltg: Julio Fernández / Mikolaj Kapala
więcej: http://www.wherevent.com/detail/IntoNation-Chor-der-Ein-deutsches-Requiem-Johannes-Brahms

2017.05.31 Drezdenko, XXII Letnie Spotkania Kameralne
Centrum Promocji Kultury, godz. 19
Recital
Jarosław Bręk – bas-baryton
Michał Francuz – fortepian

2017.05.24 Szczecin, Filharmonia, godz. 18

K. Szymanowski – Stabat Mater
Monika Świostek – sopran
Dobromiła Lebiecka – kontralt
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Akademicki im. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie
Orkiestra Opery na Zamku
Szymon Wyrzykowski – dyrygent
więcej: http://chaps.zut.edu.pl/wordpress/2017/05/05/xxxv_misterium_koledowe-2-2/

2017.05.13 Lublin,Filharmonia, godz. 19
R. Twardowski – Exegi monumentum
Małgorzata Rodek – sopran
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór Associazione Filharmonica Santa Cecilia z Agrigento (Włochy)
Chór mieszany „Gaudeamus” Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki z Drohobycza (Ukraina)
Chór „Tonfarbe” z Münster (Niemcy)
Abchaski Chór Państwowy im. Gurama Kurashviliego z  Tbilisi
Chór Akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Jadwigi Czerwińskiej (Lublin)
Urszula Bobryk – dyrygent
więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/koncerty/oratorium-exegi-monumentum-romualda-twardowskiego,n,1000198694.html

2017.05.08    31. Warszawskie Spotkania Muzyczne
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, godz. 19
Zygmunt Mycielski – człowiek, myśl, muzyka
Joanna Freszel – sopran
Jarosław Bręk – baryton
Anna Kwiatkowska – skrzypce
Aleksandra Kupczyk – skrzypce
Joanna Opalińska – fortepian
Mariusz Rutkowski – fortepian
więcej: http://www.wsm.art.pl/index.php/pl/program2012-menu
 

2017.04.22 Zamek Królewski, Warszawa, godz. 18

 

J. S. Bach – Kantaty
Christ lag in Todesbanden, BWV 4
Ich will den Kreuzstab gerne tragen, BWV 56
Bleib bei uns, denn es will Abend werden, BWV 6
Wykonawcy:
Marta Boberska – sopran
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Jarosław Bręk – bas
Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej
Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antique Collegium Varsoviense
Ryszard Zimak – dyrygent
więcej: http://operakameralna.pl/index.php?22042017_k

2017.04.12 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna, godz. 19
J.S. Bach Kantaty pasyjne
Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen BWV 12
Jesus nahm zu sich die Zwölfe BWV 22
Aus der Tiefen rufe ich, Herr, zu dir BWV 131
Sehet, wir gehn hinauf gen Jerusalem BWV 159
Wykonawcy:
Jarosław Thiel – wiolonczela, dyrygent
Aldona Bartnik – sopran
Marzena Michałowska – sopran
Susanne Langner – alt
Julia Böhme – alt
Maciej Gocman – tenor
Karol Kozłowski – tenor
Henryk Böhm – bas
Jarosław Bręk – bas
Wrocławska Orkiestra Barokowa
więcej: http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/5189

2017.04.09 Emden, Kulturkirche Martin-Luther, godz.16
K. Penderecki – Pasja wg św. Łukasza
Wykonawcy:
Ewa Biegas – sopran
Jarosław Bręk -bas-baryton
Stephan Klemm – bas
Helmut Thiele – narrator
NDR RADIOPHILHARMONIE
KNABENCHOR HANNOVER
Antoni Wit – dyrygent
więcej: http://passio2017.de/konzerte/#mitwirkende

2017.04.08 Lüneburg, St. Johanniskirche , godz.18
K. Penderecki – Pasja wg św. Łukasza
Wykonawcy:
Ewa Biegas – sopran
Jarosław Bręk -bas-baryton
Stephan Klemm – bas
Helmut Thiele – narrator
NDR RADIOPHILHARMONIE
KNABENCHOR HANNOVER
Antoni Wit – dyrygent
więcej: http://passio2017.de/konzerte/#mitwirkende

2017.04.07 Hannover, Marktkirche, godz.20
K. Penderecki – Pasja wg św. Łukasza
Wykonawcy:
Ewa Biegas – sopran
Jarosław Bręk -bas-baryton
Stephan Klemm – bas
Helmut Thiele – narrator
NDR RADIOPHILHARMONIE
KNABENCHOR HANNOVER
Antoni Wit – dyrygent
więcej: http://passio2017.de/konzerte/#mitwirkende

2017.04.02 Bazylika Katedralna, Olsztyn, godz. 20
W. A. Mozart – Requiem
Wykonawcy:
Ingrida Gapova – sopran
Ewa Marciniec – mezzosopran
Tadeusz Szlenkier – tenor
Jarosław Bręk – bas
Chór Cantores Varmienses przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Piotr Sułkowski – dyrygent
więcej: http://filharmonia.olsztyn.pl/koncert/requiem-mozarta/

2017.03.19 Bazylika Archikatedralna, Poznań, godz.17.15
M. Duruflé – Requiem
Wykonawcy:
Katarzyna Hołysz – sopran
Jarosław Bręk – bas-baryton
Zespół Wokalny MINIMUS
Jacek Pupka – organy
więcej: http://www.towarzystwo.nowowiejski.pl/festiwale.php?language=pl

2017.03.10 Filharmonia Łódzka, godz.19
M. Duruflé – Requiem
Wykonawcy:
Urszula Kryger – mezzosopran
Jarosław Bręk – bas-baryton
Chór i Orkiestra Filharmonii Łódzkiej
Vladimir Kiradjiev – dyrygent
więcej:  http://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/koncert-oratoryjny-8